МосГорФото — Профессиональный центр фотографии
Школьный двор Школы России

Статьи

Gdy Kreml wyszedł z olimpijskiego płomienia. Trasa przekaźnika i nakładania się ruchu w Moskwie

Na początku sztafety olimpijskiej w Moskwie wydarzyła się nieprzyjemna niespodzianka - znicz olimpijski wyszedł w ręce jednego ze sportowców. Jego płomień wkrótce się rozpalił, ale osad pozostał. Jak płomień olimpijski wyszedł na Kreml, jak również trasa sztafety olimpijskiej w Moskwie i zmiany w ruchu w związku z tym, patrz poniżej.

Płomień olimpijski wyszedł na Kreml

W Moskwie, w niedzielę 6 października, Kreml przeszedł etap sztafety olimpijskiej. Imprezę otworzył prezydent Rosji Władimir Putin . „Ten sztafetowy wyścig będzie naprawdę wyjątkowy: olimpijski płomień pokona 65 tysięcy kilometrów, jego droga przejdzie przez wszystkie nasze regiony i pokaże światu Rosję taką, jaka jest, jak ją kochamy” - powiedział rosyjski prezydent. Jego słowa cytowane są na stronie Kremla.

„Jestem pewien, że przekaźnik rozświetli serca milionów ludzi, a znicz olimpijski, którego prototypem było pióro magicznego ptaka upałów, przyniesie radość i sukces milionom ludzi w Rosji” - podsumował rosyjski przywódca.

Z olimpijskimi pochodniami w rękach, łyżwiarzami, pianistą, byłym bobslejem, prima baleriną, bohaterem II wojny światowej i wieloma innymi uciekli. Ale przede wszystkim ludzie pamiętają bieg 17-krotnego mistrza świata w nurkowaniu Shavarsh Karapetyan. Przydarzył mu się nieprzyjemny incydent: w rękach Karapetyana ogień olimpijski zgasł.

Film został opublikowany online, który pokazuje sportowca biegnącego wzdłuż murów Kremla z wymarłą pochodnią, rozglądającego się w poszukiwaniu pomocy. Podbiega do strażnika i zwraca płomień zapalniczką.

Pogłoski, że znicze olimpijskie wyszły na Kreml, szybko rozprzestrzeniły się w Internecie. Niektórzy użytkownicy uznali to za zły znak.

Gdy płomień olimpijski zgasł: wideo ” Moskwa 24

Sztafeta olimpijska w Moskwie 2013: trasa

W poniedziałek, 7 października, do godziny 11:00, pochodnia powinna być dostarczona do Wasilijewskiego Włóczni, gdzie moskiewski burmistrz spotka się Siergiej Sobianin . Następnie nosiciele pochodni będą nosić ogień olimpijski na ul. Vasilievsky, Moskwa im. Gorki, transmituje ITAR-TASS.

O 14:20 rozpocznie się święto pośrednie w Parku Gorkiego, a następnie płomień olimpijski zostanie przeniesiony wzdłuż trasy: TsPKiO je. Gorky, Pushkinskaya, Andreevskaya i Vorobyevskaya Embankments, Vorobyevskoye Highway, Mosfilmovskaya Street, Universitetsky Avenue, University Square (Moscow State University).

Z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego niosący pochodnie udadzą się na Universitetsky Avenue, potem na ulicę Lebedeva, Lomonosovsky Prospect (dubler), Mendelejewską, Universitetsky i Michurinsky Avenue, Kosygin Street, punkt obserwacyjny na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym. Łomonosow, podała agencja.

Następnie na Wzgórzach Wróbli wydarzenia muszą odbywać się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Światła.

Nakładanie się ruchu w Moskwie w dniach 7-8 października 2013 r. W związku z igrzyskami olimpijskimi

Ze względu na sztafetę znicza olimpijskiego, która ma miejsce obecnie w Moskwie, wzorzec ruchu zmieni się. Od północy 7 października ruch wzdłuż nasypów Yakimanskaya i Kadashevskaya jest ograniczony od 7:30 rano wzdłuż ulicy Kosygin od alei Vernadsky do Michurinsky.

Od 11:30 ruch będzie ograniczony wzdłuż mostu Bolshoi Moskvoretsky od strony placu Bolotnaya, od 11:30 wzdłuż Kremla, Moskvoretsky, Krasnokholmskaya, Goncharnaya, Nabrzeża Krutitskaya, od 12:20 wzdłuż Szluzówki, Kosmodamianskiej, Wałów Sofii, Faleevsky Lane i placu Bolotnaya, 13:40 na moście Bolszoy Moskvoretsky z placu Bolotnaya i Lubochny Proezd, od 16:10 wzdłuż autostrady Worobevskoye od trzeciego pierścienia transportowego i ulicy Mosfilmovskaya (od Lomonosovsky Prospect do Kosygin Street), od 16:40 wzdłuż Universitetsky Avenue, Mendeleev Street, Lebedev Street, Duplicate Lomonoso Vsky prospect, Michurinsky Avenue / od University Avenue do Kosygin Street), od 19:00 na Kosygin Street (od placu Gagarinskaya do Vernadsky Avenue).

W sztafecie olimpijskiej weźmie udział 14 tysięcy nosicieli pochodni i około 30 tysięcy wolontariuszy. Zakończy się 7 lutego 2014 r. W Soczi, gdzie odbędzie się ceremonia otwarcia 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Płomień olimpijski przybył do Moskwy. Wideo: Reuters

Wideo:   Reuters

Wybierz fragment z tekstem błędu i naciśnij Ctrl + Enter

Новости

Уроки фотошопа обработка фотографий
Читая статьи о Photoshop, я часто удивляюсь тому, насколько многие авторы усложняют решение по сути простых задач по обработке. Этим страдают и многие «монументальные» писатели, например Дэн Маргулис.

Cправочник по программе 3d Max на русском
Здесь мы расскажем об Autodesk 3ds Max, интерактивном самоучителе по известной программе по созданию трехмерной компьютерной графики. Его назначение: синтез изображений, воссоздание фотографически детального

Ноутбук для обработки фотографий
Сейчас есть ноутбук ASUS X55A Pentium B980 2x2.4Mhz/4Gb(max 4gb)/500Gb/15.6"1366x768. Win 8. Обработка фотографий в лайтруме и фотошоп доставляет неудобства. Все прилично подтормаживает, особенно лр(фотошоп

Программа для быстрой обработки фотографий
  С распространением смартфонов с хорошими камерами в архиве каждого пользователя имеется сотни, а то и тысячи различных фото. Однако, пересматривая потом свою библиотеку на компьютере, не всегда

Уроки по обработке фотографий в фотошопе
Читая статьи о Photoshop, я часто удивляюсь тому, насколько многие авторы усложняют решение по сути простых задач по обработке. Этим страдают и многие «монументальные» писатели, например Дэн Маргулис.

МосГорФото ». Все права защищены.
Использование материалов запрещено.